loading...Please wait while content is loading.
10/07/2011

RĪGA (FIBA U19 Pasaules čempionāts) – Nodemonstrējot izcilu ātro uzbrukumu, Lietuva svētdien Arēnā Rīga kļuva par FIBA U19 Pasaules čempioni, finālā pieveicot Serbijas komandu.

Pēc visai nervozā spēles sākuma, ko noteikti palīdzēja tādu padarīt tūkstošiem atbraukušo Lietuvas līdzjutēju, mača pirmās minūtes pagāja punkts punktā. Serbi gan lielo atbildības nastu pārvarēja nedaud zlabāk, un izvirzījās vadībā, taču Skuča "put back" trieciens divas minūtes pirms beigām un bloks 30 sekundes pirms beigām ļāva pietuvoties līdz pieciem punktiem ceturkšņa izskaņā.

Otro ceturksni Valančūns sāka ar Arēnas Rīga uzspridzināšanu, pēc "pick'n'roll" sadarbība sno Redika saņemot piespēli un triecot bumbu grozā pāri aizsargam. Tomēr Valančūnam palīgi neatradās, un serbi ilgu laiku saglabāja vadību. Bija skaidrs, ka šajā mačā pirmā loma būs atvēlēta aizsardzībai, tomēr serbi spēlēja netīrāk, un tas ļāva Lietuvai pietuvoties, pārsvarā punktus gūstot no soda metienu līnijas.

Minūti un septiņas sekundes pirms beigām viens no turnīra labākajiem ārējiem spēlētājiem Ulanovs ar efektīgu "slam dunk" panāca jau plus trīs lietuviešiem (34:31). Viteņa Čižauska metiens pēdējā sekundē pielika sulīgu punktu pirmajam puslaikam, pēc kura ar septiņiem punktiem vadībā bija Lietuva.

Bigdanoviča agresivitāte uzbrukumā otrā puslaika sakumā palīdzēja serbiem pietuvoties līdz viena metiena attālumam, bet Vujoševičs ar pustālo panāca arī izlīdzinājumu. Tanī mirklī pēc Bogdanoviča piežīmes pret Valančūnu tehnisko par protestēšanu saņēma Bešovičs, un Lietuva izmantoja iespēju tikt pie piecu punktu vadības vienā uzbrukumā.

Lietuvas zonas aizsardzības samulsināts, serbu uzbrukums apstājās, un lietuvieši ar ātrajiem uzbrukumiem ielika pirmos drošos pamatus uzvarai. Butkēviča "danks" deva lietuviešiem jau plus 11 pusminūti pirms trešā ceturkšņa beigām.

Pēdējā ceturtdaļa sākās ar serbu diviem soda metieniem, jo tehnisko piezīmi pēc trešās ceturtdaļas saņēma Rediks. Minūti pēc pēdējās ceturtdaļas sākuma pa četrām piezīmēm bija saņēmuši jau četri spēles dalībnieki, kas, protams, norādīja uz lielo spriedzi. Nedaudz vairāk nekā sešas minūte spirms beigām Bešovičs, neļaujot Valančūnam saņemt bumbu groza apakšā, tika pie piektā pārkāpuma, un serbu cerības uz atspēlēšanos izgaisa pilnībā.

Turpinot demonstrēt izcilu ātro uzbrukumu, bet pozicionalā spēlē meklējot iespējas Valančūnam, Lietuva 32 punktus guvušā Valančūna virsvadībā kļuva par 2011. gada pasaules čempioni.